pic ALEVPARK ayrıcalığıyla
Küçükyalı’da keyif dolu bir yaşam başladı.

DK Grup, konforun ve lüksün zirvesi ALEVPARK Projesi ile yıllara dayanan kalite anlayışını Küçükyalı kıyılarına taşıdı. Modern tarzdaki ALEVPARK mimarisini ultra çizgilerle yorumlanan daireler göz kamaştırıyor.

6 katlı yapı olarak inşa edilen ALEVPARK Küçükyalı, ayrıcalıklara dolu bir dünyanın kapısını ardına kadar açtı. Konforlu yaşamı tercih eden ALEVPARK sakinleri, 3+1 normal ve dublex dairelerin her m² sinde yeni yaşam sevinçlerinin keyfini sürüyorlar.

Genel Özellikler

ALEV PARK Küçükyalı, 6 katlı yapı olarak inşa edilirken ayrıcalıklara dolu bir dünyanın kapısınıda ardına kadar açıyor. Konforlu yaşam için seçeceğiniz, 3+1 normal ve dublex dairelerin her m²’si sizi ve ailenizi özenle ağırlamaya hazır.

Kısaca  Küçükyalı’da hayalinizdeki panjurlu ev hazır.

Sahil yolu ile minibüs caddesi arasında bulunan ALEV PARK Küçükyalı, eşsiz konumuyla hem alternatif ulaşım imkanı sunuyor hem de denizden kopmadan şehirle kolayca bağlanmanızı sağlıyor

Keyif dolu bir yaşam başlıyor.
 
Hayat her anlamda yorucu ve yıpratıcı. Onu daha güzel kılmak, iş dışındaki tüm zamanınızı arzuladığınız gibi yaşamak ise neredeyse hayal gibi. Fakat hayallerinize ulaşmak artık imkansız değil.
 
Bir düşünün, işten yorgun argın evinize dönüyorsunuz. Şehrin tozu dumanından kısa bir yol katederek hemen uzaklaşıyorsunuz.
 
Aracınızı size özel kapalı otoparkınıza park edip, evinizin yolunu tutuyorsunuz. Tabi tek bir asansör yolculuğu kadar uzun bir yol bu.
 
Akşam keyfiniz bununla da kalmıyor. Marmara’nın iyot dolu kokusunu içinize çekerken balkonunuzda keyifli bir akşam yemeği yiyor, belki de ‘ne iyi yaptık’ dercesine eşinizle bir an göz göze geliyor ve gülümsüyorsunuz.
 
Proje Özellikleri
 

6 katlı 1 blok

Toplam 16 daire

Kapalı otopark

Kamera kontrollü güvenlik sistemi

Kombi

Genel Özellikler

Telefon hatları, daire içinden, bina giriş kapısı ile renkli görüntülü intercom bağlantısı, güvenlik merkezi kontrolünde sesli görüşme imkanı. Giriş ve kat hollerinde merkezi müzik yayın sistemi olacaktır. Merkezi anten sistemi sayesinde, normal yayın yapan TV kanalları doğrudan, digitürk yayınları receiver ve abonelik desteğiyle, uydu yayınları ise yine receiver desteği ile izlenebilecektir. Kablolu TV altyapısı, dairelerde, antrede bulunacak dağıtıcı cihaza (splitter) kadar çekilecektir, odalardaki TV hatları, antrede ki bu dağıtıcı cihaz üzerinden, kolaylıkla Kablolu TV hattına dönüştürülebilecek, abonelik desteğiyle yayınlar izlenebilecektir. Yangın alarm sistemi tesis edilecek. 

Kroki için tıklayınız 

Daire Özellikleri

İnşaat
 
Projenin tasarım hesaplarında, ülkemizde yürürlükte olan Türk Standartları ve 2008 yılında yürürlüğe girmiş olan deprem bölgelerinde yapılacak binalar hakkında yönetmeliğe uyulmasının yanı sıra, arazinin yeraltı tomografisi çıkartılıp, betonarme taşıyıcı sistemin beton kalitesi ortalama  standartların üzerinde, C30 olacak, St III beton çeliği kullanılacaktır. Doğramalar izolasyonlu PVC den yapılmış Europen 6000 serisi veya muhadili bir marka doğrama olup, çift cam kullanılacaktır.
 
Panjur
 
Binanın cephesine uygun tüm pencerelere elektrikli otomatik panjur takılacaktır.
 
Elektrik
 
Merkezi jeneratör üniteleri ile dairelerde, ortak alanlarda, asansörlerde ve kapalı otoparklarda yedek enerji sağlanacaktır. Sistem, elektrik kesintisi olduğunda otomatik olarak devreye girecektir. Ayrıca ortak alanlar hareket dedektörü kontrolü ile aydınlatılacaktır. Çok amaçlı kullanıma yönelik VİKO veya muadili bir marka priz ve anahtarlar kullanılacaktır. Dairelerde kaçak akım rölesi olacaktır.
 
Asansör
 
Yüksek hızlı, deprem sensörlü, havalandırmalı ve intercom sistemli KONE asansör tesis edilecektir.
 
Genel Özellikler
 
Telefon hatları, daire içinden, bina giriş kapısı ile renkli görüntülü intercom bağlantısı, güvenlik merkezi kontrolünde sesli görüşme imkanı. Merkezi anten sistemi sayesinde, normal yayın yapan TV kanalları doğrudan, digitürk yayınları receiver ve abonelik desteğiyle, uydu yayınları ise yine receiver desteği ile izlenebilecektir. Kablolu TV altyapısı, dairelerde, antrede bulunacak dağıtıcı cihaza (splitter) kadar çekilecektir, odalardaki TV hatları, antrede ki bu dağıtıcı cihaz üzerinden, kolaylıkla Kablolu TV hattına dönüştürülebilecek, abonelik desteğiyle yayınlar izlenebilecektir. Yangın alarm sistemi tesis edilecektir. Giriş ve kat hollerinde merkezi müzik yayın sistemi olacaktır.
 
Isıtma
 
Binanın ısıtılmasında doğalgaz kombi sistemi kullanılacaktır. Dairelerde panel radyatörler kullanılacaktır. 
 
Soğutma
 
Dairelerde salonlara uygun klima takılacak, iç ünite için tesisat çekilecek, iç ve dış ünite takılacaktır. Klima tesisatının bakır boruları, sinyal kabloları, iç ve diş ünitelerin elektrik güç kabloları çekilerek, kauçuk izolasyon malzemesi ile kaplanacaktır.
 
Güvenlik
 
Dairelerin güvenliği için, yangın algılama dedektörü, daire içinden, bina giriş kapısı ile renkli görüntülü intercom bağlantısı, otopark girişinde de ‘otomatik giriş kontrol sistemi’ bulunacaktır.
 
Otopark
 
Bina içinde kapalı otopark tahsis edilecek. Kapalı otoparkta otomatik yangın söndürme tertibatı (yangın springleri) 
yapılacaktır. Otopark zemini helikopter şapı ile kaplanacaktır.
 
Dış Mekânlar
 
Konseptin bir parçası olarak değerlendirilen bahçe peyzaj tasarım çalışmaları yapılacaktır.  Kanalizasyon, drenaj sistemleri ve bahçe-teras izolasyonları yapılacaktır.
 
İç Mekânlar
 
Daire kapıları / Kale marka, çelik gövdeli çelik kapı.
İç kapılar / PVC veya PP kaplamalı kapı.
 
 
Duvarlar
 
Antre ve koridorlar / Macunlu su bazlı boya.
Odalar / Macunlu su bazlı boya.
Mutfak  / Tezgah arası Vitra, Çanakkale veya muadili bir marka seramik, diğer duvarlar macunlu su bazlı boya.
Banyo / Vitra, Çanakkale veya muadili bir marka seramik.
Tuvalet / Vitra, Çanakkale veya muadili bir marka seramik.
 
Tavanlar
 
Antre ve koridorlar / Tavan üzeri macunlu plastik boya.
Odalar / Macunlu plastik boya.
Mutfak / Tavan üzeri macunlu plastik boya.
Banyo ve tuvaletler / Tavan üzeri macunlu plastik boya.
 
Döşeme Kaplamaları
 
Antre ve koridorlar / Vitra, Çanakkale veya muadili bir marka seramik.
Odalar / Lamine parke.
Mutfak Banyo ve tuvaletler / Vitra, Çanakkale veya muadili bir marka seramik.
 
Banyolar
 
Banyo dolabı / Polimerik laminat kaplamalı kapak + MDF lam gövde.
Vitrifiye / Vitra, Çanakkale veya muadili bir marka.
Armatürler / Artema, ECA veya muadili bir marka.
 
Mutfak
 
Polimerik laminat kaplamalı kapak + MDF hazır mutfak.
Mutfak Cihazları SIEMENS veya muadili marka ocak. SIEMENS veya muadili marka fırın.
SIEMENS veya muadili marka davlumbaz. FRANKE, TEKA veya muadili marka eviye.
 
 
 

Resim Galerisi

Proje Süreci